PRZEDMIOTY

Zakładka "Przedmioty" opisuje wszystkie dostępne przedmioty, które można zdobyć w Maeterii.

Pokarm oraz leki stanowią podstawowy element ekwipunku, gdyż bez tego Twoja postać nie dojdzie do żadnej lokacji. No, chyba że sprzyjać Ci będzie szczęście i nie napadnie Cię żaden przeciwnik npc lub rozbójnik. Dzięki pokarmowi leczysz swoją kondycję, lub używasz ich w czasie dłuższej walki z bardziej wymagającym przeciwnikiem. Na walkę ze smokiem gracze zakładają na pas najbardziej kaloryczne pokarmy oraz najlepsze lekarstwa, aby pokonać tak straszliwego gada!

Mikstury to specjalne mieszanki dodające jednocześnie kondycję oraz zdrowie. Najlepsze z nich potrafią nie tylko nakarmić głodnego ale i uleczyć strudzonego wędrowca. Jednak możliwość odbudowania obu czynników skutkuje dość ograniczonymi wartościami, jakie może podnieść takowa mikstura.

Eliksiry w świecie Maeterii odgrywają kluczową rolę jeśli mówimy o walce z potężnymi przeciwnikami. Są wśród nich eliksiry zwiększające parametry bojowe jak np. smocze łzy, eliksiry many ale także mikstury specjalne, które powodują utratę zawodu, zmianę nicku itd

Narzędzia są potrzebne w każdym zawodzie. Produkować je może wiele zawodów, jednak specjalizują się w tym rzemieślnicy. Psucie się narzędzi jest ściśle powiązana z poziomem zawodu gracza. Im wyższy, tym mniejsze ryzyko, że narzędzie się zużyje i ulegnie zniszczeniu.

Surowce są to najpowszechniejsze przedmioty, jakie można znaleźć lub zdobyć. Są wśród nich surowce masowe jak węgiel, stal czy mięso, ale są też rzadkie surowce wypadające z monstrów. Ich wartość jest ogromna, więc jeśli jakieś trofeum znajduje się w Twoim bagażu, to nie wyrzucaj go!

Cenne surowce są to kryształy takie jak diamenty, topazy czy ametysty, ale także ich większe i duże odmiany oraz najrzadsze kamienie tj. serce Maeterii czy smoczy agat. Szczególnie rzadkie są czarne perły poszukiwane przez wielu. Biała perła jest jej popularniejszą siostrą, jednak na niej także można wiele zarobić!

Księgi czarów umożliwiają graczowi nauczyć się jednego z czarów dostępnych w grze. Spisane przez potężnych czarnoksiężników smoczą krwią i piórem feniksa na magicznym pergaminie zawierają całą wiedzę dotyczącą określonego czaru. Jeśli znajdziesz któryś z nich, to znaczy że to Twój szczęśliwy dzień!
Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved