o grze smokopedia forum gry darmowa gra
forum gry mmorpg

Temat: Pytania

Autor / Czas Treść
19 paź 2014, 09:35
Black Hunter
kobieta Black Hunter
Skąd: Śląsk

Postów: 111
Pomógł: 24
Reputacja: 61
...i co komu przeszkadzało, że kiedyś z mniejszej ilości drewna na wyższym poziomie mogłam zrobić beczkę - to chyba normalne, że jeśli ktoś się szkoli w danym zawodzie jest lepszym "produkującym" od nowicjusza, co mi po tej jednej ence mniej ... jednym zabrano po tych zmianach, innym dodano...np. taki destylarz kiedyś z tych samych produktów na nowicjuszu w produkcji wychodziło jedno smarowidło, teraz jest 5szt. a ceny w sprzedaży takie same.

Podobna sytuacja z odsprzedażą produktów do systemu, jednych rzeczy nie potrzebują inne można odsprzedać za 1złota....kiedyś wszystko lądowało w systemie, jak niosłam 40 skór miałam 40złota, niby nie dużo ale młody jak łaził po drogach i zbierał "śmieci" odsprzedając w system mógł zdobyć trochę grosza.
19 paź 2014, 23:01
Mano De Dios
mężczyzna Mano De Dios
nie pamietam kto byl za tym zeby wyrownac koszty produkcji dla wszystkich poziomow, ale z tego co pamietam argumetem bylo to, ze mlodzi mieli za ciezko na rynku, aby sie przebic ze swoimi produktami...

nie wiem czy rzeczywiscie tak bylo, ja osobiscie bylbym za przywroceniem tanszej (surowcowo) produkcji dla wyzszych poziomow, gdyz sam ten mechanizm tutaj wprowadzalem :)

pytanie jednak tutaj do Was - czy rzeczywiscie mogloby byc to utrudnienie dla poczatkujacych producentow i czy musieli by zanizac ceny ponizej swoich kosztow produkcji gdybysmy przywrocili to o czym pisze BH?
20 paź 2014, 00:21
Mosyr
mężczyzna Mosyr
Skąd: Pomorskie, lat 47

Postów: 51
Pomógł: 73
Reputacja: 147
Ja odnoszę wrażenie że towary i tak są sprzedawane po kosztach,lub z niewielkim zyskiem a popyt i tak nie jest zbyt wielki.
Druga rzecz to taka że jest tak jakby na całym świecie działał tylko targ w miescie ludzi a na pozostałych nie ma żadnego ruchu w sprzedaży.

Cześc towarów lezy na targach już chyba baaaaaardzo długo bo ich cena jest astronomiczna tak jakby były wystawione bez podatku od sprzedaży. Z tymi produktami bym coś proponował zrobić.

Ale do tego o czym napisała BH odnośnie odsprzedawania wszystkiego do systemu jestem jak najbardziej za. Szczególnie dla tych co zaczynaja i nie mają jeszcze żadnej pełnej ścieżki produkcyjnej byłby to stały i pewny grosz. Niewielki ale pewny.
20 paź 2014, 06:41
Roszpunka
kobieta Roszpunka

Postów: 1
Pomógł: 0
Reputacja: 0
Wycofanie odsprzedaży do systemu faktycznie nie wspomogło handlu "śmieciami" pomiędzy graczami. Łatwiej wyrzucić te bzdety niż zapychać schowek czy miejsce na bazarze. Lepiej sprawdzała się odsprzedaż po 1 złota, następnie towar gromadził się na bazarze za 5 zł i nie blokował nikomu miejsca, co więcej zakup redukował ilość pieniążków w grze.

Obniżenie kosztów produkcji... faktycznie może być to problematyczne dla młodych i ciężko mi się wypowiedzieć. Może rozwiązać to większym przyrostem doświadczenia ?
21 paź 2014, 23:51
Mano De Dios
mężczyzna Mano De Dios
Przywrocona zostala odsprzedaz wszystkich surowcow do bazaru.

Prosze jeszcze o komentarze odnosnie obnizenia kosztow produkcji przedmiotow wraz ze wzrostem poziomu zawodu.
22 paź 2014, 11:04
Elendil
mężczyzna Elendil

Postów: 205
Pomógł: 136
Reputacja: 292
"19 paź, 11:35
Black Hunter
kobieta Black Hunter
Skąd: Śląsk
Postów: 80
Pomógł: 2
Reputacja: 10
...i co komu przeszkadzało, że kiedyś z mniejszej ilości drewna na wyższym poziomie mogłam zrobić beczkę - to chyba normalne, że jeśli ktoś się szkoli w danym zawodzie jest lepszym "produkującym" od nowicjusza, co mi po tej jednej ence mniej ... jednym zabrano po tych zmianach, innym dodano...np. taki destylarz kiedyś z tych samych produktów na nowicjuszu w produkcji wychodziło jedno smarowidło, teraz jest 5szt. a ceny w sprzedaży takie same."

Rozumiem, że mówimy tutaj o kosztach materiałowych a nie o złocie...koszt złota zostawiłbym jaki jest do tej pory, natomiast koszt materiałowy jak wyżej napisano :D Myślę, że nie będzie to utrudnieniem dla młodych, a zmobilizuje graczy do rozwijania swoich zawodów.
24 paź 2014, 11:36

mężczyzna LordofKapusta

Postów: 1
Pomógł: 0
Reputacja: 1
Holla
Zdaje się, że rasy mają po dwie cechy premiowane (za 1pkt rozwoju dostają 3pkt cechy). Gram orkiem, jednak 3pkt wpadają tylko za siłę. Reszta nabija się standardowo po 2. Czy jest to jakiś błąd, czy zmieniły się zasady gry, a ktoś zapomniał zaktualizować Smokopedię?

Peace ^^
24 paź 2014, 12:48
Mosyr
mężczyzna Mosyr
Skąd: Pomorskie, lat 47

Postów: 51
Pomógł: 73
Reputacja: 147
1. "Mano De Dios

Prosze jeszcze o komentarze odnosnie obnizenia kosztow produkcji przedmiotow wraz ze wzrostem poziomu zawodu."

Jeżeli będą to postawowe produkty to przychylę się do zdania Elendila, nie będzie to utrudnieniem a jedynie zachętą do rozwijania zawodów.

2." LordofKapusta

Holla
Zdaje się, że rasy mają po dwie cechy premiowane (za 1pkt rozwoju dostają 3pkt cechy). Gram orkiem, jednak 3pkt wpadają tylko za siłę. Reszta nabija się standardowo po 2. Czy jest to jakiś błąd, czy zmieniły się zasady gry, a ktoś zapomniał zaktualizować Smokopedię?"

Te dwie premiowane cechy dla każdej z ras wejdą dopiero w życie. Jak zmiana wejdzie w życie to będziesz miał możliwość przydzielenia wszystkich cech od nowa.
24 paź 2014, 17:49
Elendil
mężczyzna Elendil

Postów: 205
Pomógł: 136
Reputacja: 292
Mano De Dios
facebook
Przywrocona zostala odsprzedaz wszystkich surowcow do bazaru.

Czy można zwiększyć cenę odsprzedaży na targowisku uzbrojenia, które wypada z monstrów lub znajduje się w kryjówce goblinów / arsenale krasnoludów, tak by była porównywalna z ceną odsprzedaży flaków z monstrów ?
02 lis 2014, 13:14
PaniKa
kobieta PaniKa

Postów: 10
Pomógł: 15
Reputacja: 32
Jako gracz bez doświadczenia chcę podziękować za przywrócenie skupu niepotrzebnych surowców na bazarze. Dzięki tej opcji nie jestem uziemiona. Podczas produkcji często brakuje mi pożywienia, za sprzedane surowce mogę kupić chociaż najtańsze jedzenie.

W kwestii produkcji przedmiotów popieram to co napisali Black Hunter i Elendir. Im wyższy poziom w zawodzie to liczba potrzebnych wydobytych/podstawowych surowców do produkcji danej rzeczy mogłaby spadać ( u stolarza dotyczyłoby to też desek). Po za tym po co np guru punkty w zawodzie skoro jemu bardziej przyda się większa wydajność jego pracy i zwykły exp. To z pewnością zachęci do szkolenia zawodów.




Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved