Smoki Maeterii - opowiadania fantasy

Weekendowy raj podatkowy!

Dziennik Ustaw Maeterii z dnia 27 stycznia 2017 roku.

 

Zgodnie z rozporządzeniem o uldze podatkowej autorstwa imć Pierny de Dios działającego w porozumieniu z ministrem skarbu miasta Yheria ogłasza się, co następuje.

Od dnia 27.01.2017 r. od godziny 20:00 począwszy, przez kolejne 2 dni nierobocze kończąc dnia 29.01.2017 r. o godzinie 23:59 ceny produkcji przedmiotów wszelakich ulegają zmianie na korzyść młodych przedsiębiorców.

Ustawa ma na celu pobudzić gospodarkę wszystkich krain Maeterii, włączając w to również podziemia i inne tereny przyległe. Każdy producent, który nie opóści ceny na okres objęty ustawą będzie zmuszony uiścić stosowną grzywnę w najbliższym mieście w ratuszu lub przekazując sakiewkę bezpośrednio do Skarbnika lub imć dobrodzieja, Pierny de Dios.

Jednocześnie uprasza się monstra o nieblokowanie lokacji wydobywczych, a w razie niesubordynacji zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje ze strony monstredziejów lub magów, a jeśli i to nie pomoże, to wiedźmina zawezwać będzie trzeba.

Zaleca się takowoż nie zbliżanie się do gildii magów na Wyspie Magów, gdyż przewidywane są kataklizmy, zarazy i nieprzyjemności związane z ogromną kumulacją mocy tajemnej.

 

Minister propagandy, Pierna de DiosKomentarze:

Arrakis (2017-01-27 19:47:16)
po czesku nikt nic nie wie!

Minister Trollingu, Arrakis!

Zaloguj się aby móc komentować.
Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved