Smoki Maeterii - opowiadania fantasy

Szczęściem każdego - znaleźć coś cennego :)

Żona niziołka Bildo, Feruya jak co niedzielę wybrała się nad Zapomniane Łowisko, żeby zanieść obiad mężowi, co by miał siły na wyciąganie sieci. Idąc tam jej myśli zaprzątane były tym ile rzeczy wymaga naprawy w ich zagrodzie. Marzyła wręcz o tym, aby poszczęściło się w końcu Bildo i żeby wyłowił dziś choć jedną perłę. Może gdyby tak się stało udałoby im się chociaż załatać dziurawy dach...

Idąc po piasku i zbliżając się do miejsc, w którym zwykł łowić jej mąż, zauważyła że działo się coś dziwnego. Łowiący byli bardziej podekscytowani niż zawsze i było ich zdecydowanie więcej. Nie mogąc się doczekać odkrycia tak dziwnego zachowania innych, pobiegła czym prędzej w stronę Bildo.

Widząc Feruyę, Bildo podskoczył uradowany i podbiegł kawałek w jej stronę.

-Ferciu, jesteśmy uratowani! Już 3 perły wyłowiłem i właśnie znowu zarzuciłem sieci, może jeszcze coś wyłowię. Wszystkim łowiącym dziś się szczęści, każdy mówi, że przynajmniej po perle wyłowił. Co więcej, Anherm, był tu wcześniej i mówił, ze pobobnie jest i w innych miejscach, wszędzie można znaleźć większe ilości cennych przedmiotów niż zazwyczaj. Nie wiem co się dzieje, ale pomóż mi przy sieciach, nie wiem ile jeszcze może potrwać to zjawisko.

 

Od godziny 19 do 21 dzisiejszego wieczoru odbędzie się niecodzienny Event. W tym czasie we wszystkich lokacjach wydobywczych będzie zwiększone prawdopodobieństo wydobycia najcenniejszych, możliwych do wydobycia w danej lokacji, rzeczy.Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który to skomentował:

Zaloguj się aby móc komentować.
Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved