Smoki Maeterii - opowiadania fantasy

Smocze Koloseum

Wieść niesie, że ludzie mieszkający w tej okolicy zobaczyli boginię, napawającą się widokiem tak pięknych krajobrazów, która zawędrowała w pobliże ich osady. A że urzekła ich jej uroda i mądrość a byli oni ludźmi nadzwyczaj gościnnymi, postanowili zachęcić ją by z nimi została choć chwilę dłużej rozpoczęciem prac nad wznoszeniem dawno zaplanowanego miasta, bo nie godziło się gościć jej w takich warunkach.

Nazwali je Yheria. Kobiety w osadzie śmiać się zaczęły z mężów, że tak im się ta bogini spodobała, że każdy młodzieńcze siły wnet odzyskał i pracował w pocie czoła nad budową. Młodzieńcy zaś zdecydowali, że nie tylko pracowitością się przed nią pochwalą ale i odwagą oraz walecznością. Postanowili zbudować Koloseum, w którym będą się pojedynkować, żeby się jej przypodobać a i może jej przychylność zdobyć.

Koloseum później zostało nazwane jej imieniem, na pamiątkę tej, której miasto swój rozwój zawdzięcza. Miasto rozwijało się prężnie, ludzie się bogacili. Ale i krwi ludzkiej rozlanej w Koloseum przybywało. A bogini strasznie się to nie podobało, nie chciała by ludzie swoją krew przez nią przelewali. Nakazała by w Koloseum walki chowańców się odbywać tylko mogły i odtąd by nazywać się miało Smoczym Koloseum.Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który to skomentował:

Zaloguj się aby móc komentować.
Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved