Smoki Maeterii - opowiadania fantasy

Karta smoków chowańców

Kolejną nowością, po udostępnieniu graczom Koloseum, jest Karta Chowańców. Do Karty zaglądamy poprzez naciśnięcie podobizny zielonego smoka znajdującego się w prawym dolnym rogu naszego widoku. Wyświetli się nam lista z informacjami o posiadanych przez nas chowańcach (ogólne parametry oraz miejsce, w którym aktualnie się znajdują).

Klikając na "Detale" przechodzimy do bardziej szczegółowego raportu dotyczącego wybranego pupila. Po lewej stronie Karty znajdują się szczegółowe informacje dotyczące chowańca, np. dotyczące szybkości, dodatkowych parametrów (aktualny poziom błony, szponów, zębów oraz łusek) oraz poziom nasycenia. Po prawej stronie możemy przeczytać np. informację o walkach z Koloseum jakie stoczył nasz wybraniec, jeśli nasz chowaniec przebywa aktualnie na Żerowisku, to w tym miejscu przeczytamy na ile go tam wysłaliśmy i ile doświadczenia zyska (informacje takie będą wyświetlane także o Mordowni, Świątyni Ognia, czy Chowalni).

W górnej części Karty dotyczącej raportów znajduje się przycisk, dzięki któremu powrócimy do listy posiadanych chowańców.

Nasycenie jest parametrem zwiększającym minimalnie wytrzymałość chowańca (jego poziom możemy podnieść w każdym momencie). Co minutę wytrzymałość chowańca wzrasta o tyle, ile wynosi aktualnie jego poziom nasycenia. Jednak po każdej minucie poziom nasycenia spada o 1. W pierwszej minucie wytrzymałość wzrośnie o 10 (poziom 10 nasycenia), w kolejnej o 9 (poziom 9 nasycenia), itd. Podsumowując w ciągu 10 minut możemy "podkarmić" naszego chowańca o 55 punktów wytrzymałości.

Za pomocą Karty Chowańców możemy wysłać naszego podopiecznego na wyprawę (musimy mieć go przy sobie), na której zdobędzie doświadczenie. Wysłanie na wyprawę jest darmowe, jednak ilość doświadczenia tu zdobywanego przez chowańca jest mniejsza niż w przypadku wysłania go na żer w Żerowisku.Brak komentarzy. Bądź pierwszym, który to skomentował:

Zaloguj się aby móc komentować.
Smoczy Jeźdźcy 2008-2024 All Rights Reserved